• +38 (044) 465 58 47
  • +38 (067) 236 50 44

Які матеріали використовуються для ремонту доріг?

Під впливом різних навантажень на автомобільну дорогу і в залежності від погіршення фізико-механічних властивостей самого матеріалу, що пов’язано з його старінням, на асфальтобетонне покриття виникають деформації і пошкодження.

Найбільш поширеними деформаціями є вибоїни, які ліквідуються при виконанні ямкового ремонту.

материали для будівництва доріг

Технології будівництва доріг

В даний час існує велика кількість технологій по їх ліквідації, але найбільш поширеними для нашої кліматичної зони є:

  • за допомогою гарячих асфальтобетонних сумішей
  • за допомогою холодних асфальтобетонних сумішей;
  • пневмо-струменевий метод ремонту покриттів;
  • ремонт методом просочування.

Один з найбільш енергоефективних способів – ремонт покриттів методом просочування.

При виконанні робіт по ліквідації вибоїн покриттів полегшеного типу методом просочування застосовують щебеневі матеріали і бітумні в’яжучі (бітум і бітумну емульсію), що насичують простір між зернами щебеневого матеріалу безпосередньо в вибоїні.

Матеріали для будівництва доріг

Бітумні емульсії використовуються, зокрема, в дорожньому будівництві для спеціальних будівельних методів або в якості емульсій липких покриттів. Вони об’єднують стандарти високої якості з належним застосуванням.

Що не менш важливо, емульсії можуть використовуватися практично для будь-якого типу покриття тротуарів. Вони можуть використовуватися для профілактичного і коригуючого обслуговування як на асфальтобетонних, так і на бетонних дорогах, стабілізуючих і регенеруючих підставах, будівельних конструкційних покриттях і утилізації зношених тротуарів.

Утилізація з використанням асфальтових емульсій є екологічно привабливим способом зниження витрат і повторного використання мостових матеріалів.

Бітумні емульсії були створені на початку 1900-х років, головним чином для боротьби з пилом і інших видів розпилення. Сьогодні вони використовуються для широкого розмаїття проектів будівництва доріг і тротуарів. Плаковані покриття значно підвищують міцність і втому дорожніх покриттів за низькою ціною.