В укладанні асфальту важливі всі процеси. Починаючи від розробки проектної документації і закінчуючи зміцнюють процедурами. Захисне покриття для асфальту можна впевнено назвати найважливішою процедурою, на сьогоднішній день, якщо мова заходить про укладання асфальту.
Для чого необхідно захищати асфальтне покриття?
Асфальт – це фінішне покриття доріг, тротуарів, парковок і т.д. Він також виконує функцію ізносного шару, якому потрібен періодичний ремонт або заміна (в залежності від інтенсивності його експлуатації). Щоб мінімізувати фінансові та людські ресурси на ремонт, було винайдено захисне покриття.
Захисне покриття для асфальту – це перевірений метод, який використовують для збільшення терміну експлуатації покриття мінімум удвічі. Без нього з’єднувальні елементи бітуму будуть схильні до різних пошкоджень, які сприяють появі тріщин і ям. Таким як проникнення:
- вологи;
- ультрафіолетових променів;
- хімічних речовин (газів, нафти, хімічних реагентів, масел).
Захисне покриття для асфальту також візуально скрасить поверхню своїми глибокими чорними кольорами обробки.
Види захисних покриттів
Фахівці виділяють три основних види покриттів, які застосовуються для захисту асфальту:
- Фарба. Вона виконує не тільки захисну функцію (від зовнішнього впливу). Також фарба покращує удароустойчивость поверхні і покращує її зовнішній вигляд. З її допомогою наноситься розмітка, покажчики напрямку руху, різні логотипи і створюються цікаві колірні рішення. Фарба допомагає поліпшити або доповнити різні властивості поверхні (підвищити тертя і хімічну стійкість, не дати накопичуватися статичної електрики).
- Просочення. Вона була створена для відновлення і зміцнення поверхневого шару асфальту. Ця спеціальна просочення створює хімсвязь в асфальті, коли потрапляє всередину пір і повністю їх закупорює, тим самим герметизує тріщини і мікротріщини. Величезний плюс такого методу захисту – це його екологічна безпека для навколишнього середовища, в тому числі і людей, під час нанесення і експлуатації. Залежно від площі, яку необхідно покрити, використовують різні методи нанесення: механічний або ручний. Така просочення, завдяки її використанню, може збільшити мінімум до трьох років перерву для міжремонтного строку.
- Гідроізоляція. Це процес, який має на увазі під собою запобігання попадання вологи із зовні в структуру поверхні. Гідроізоляція не просте у виконанні через свою дорожнечу і великих змін в структурі асфальту за рахунок перепадів температур (замерзання, розмерзання). Якісна гідроізоляція відрізняється своїм основним властивістю – гігроскопічність. Вона повинна зберегти всі свої технічні характеристики, а також текстуру при контакті з водою.
Будь-які профілактичні заходи принесуть позитивний результат, якщо їх виконувати з розумом. І укладання асфальту не виняток. Застосування правильної захисту для асфальтного покриття збільшать термін його служби, ніж допоможуть скоротити грошові витрати на ремонт